mar. ian. 19th, 2021

   Din câte se vede, se pare că nu ne-am pierdut elitele! Adevărata „revoluție culturală” abia acum începe. Și echipa noastră abia acum este motivată să „lupte”. Vom pregăti mediului online o surpriză, sper eu, de proporții! Și asta negreșit „în vacanța parlamentară”! 

  Potrivit cotidianului Evz.ro„faţă de aspectele semnalate, academicienii, pictorii, actorii sau istoricii semnatari au cerut scuze publice față de peste cele trei milioane de cetățeni ai României care au semnat demersul de susținere a clarificării definiției Căsătoriei în Constituție, pe de o parte, şi încetarea imediată a acțiunilor îndreptate împotriva dlui Vasile Bănescu, un om de o decență, civilitate și o probitate intelectuală ireproșabile, pe de alta.” 

Vasile Bănescu “a fost convocat la Consiliului Național de Combatere a Discriminării pentru două reclamații: una în care este acuzat că a prezentat date statistice cu privire la natalitatea mai ridicată în rândul adolescentelor aparținând minorității rome, date susținute de studii sociologice și de rapoarte ale unor organizații precum UNICEF și Salvați Copiii, iar în cealaltă că a parafrazat un citat din marele romancier Victor Hugo, citat care ar fi ofensat unele sensibilități”, îşi încep argumentaţia semnatarii scrisorii. Integral pe Buciumul

La „luptă” români!


Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii noastre de cititori de pe pagina de facebook

Departament corespondenti

By Departament corespondenti

Pentru toți corespondenții noștri / Contact: magazincritic2007@gmail.com

Lasă un răspuns