Share
Programul meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018 din Rusia. TOATE rezumatele partidelor!

Programul meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018 din Rusia. TOATE rezumatele partidelor!

   Astăzi colegii noștri de la Active News au actualizat programul meciurilor și transmisiunilor de la CM de fotbal Rusia 2018. „Runda optimilor de finală va avea loc între 30 iunie și 3 iulie, faza sferturilor se va desfășura în perioada 6-7 iulie, iar meciurile din semifinale se vor juca pe 10 și 11 iulie. Finala mică a turneului este programată pe 14 iulie, cu o zi înaintea finalei de la Moscova.”

Programul meciurilor și transmisiunilor de la CM de fotbal Rusia 2018 este preluat de la Active News:

  • Grupa A:
14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)  5-0 (VIDEO)
15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg) 0-1 (VIDEO)
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg) 3-1
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don) 1-0
25 iunie, ora 16:00 – Uruguay – Rusia (Samara) TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 16:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd) TVR 2
  • Grupa B:
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg) 0-1 (VIDEO)
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci) 3-3 (VIDEO)
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki) 1-0
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan) 0-1
25 iunie, ora 19:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad) TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 19:00 – Iran – Portugalia (Saransk) TVR 2
  • Grupa C:
16 iunie, ora 13:00 – Franța – Australia (Kazan) 2-1 (VIDEO)
16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk) 0-1 (VIDEO)

 

21 iunie, ora 14:00 – Franța – Peru (Ekaterinburg)  TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Australia (Samara) TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 16:00 – Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki) TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 16:00 – Australia – Peru (Soci) TVR 2
Grupa D:
16 iunie, ora 15:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak) 1-1 (VIDEO)
16 iunie, ora 21:00 – Croația – Nigeria (Kalinigrad) 2-0 (VIDEO)
21 iunie, ora 20:00 – Argentina – Croația (Novgorod) TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 17:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd) TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 20:00 – Islanda – Croația (Rostov) TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 20:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg) TVR 2
  • Grupa E:
17 iunie, ora 14:00 – Costa Rica – Serbia (Samara) 0-1 (VIDEO)
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveția (Rostov)  1-1 (VIDEO)
22 iunie, ora 14:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 20:00 – Serbia – Elveția (Kalinigrad) TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 20:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak) TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 20:00 – Elveția – Costa Rica (Novgorod) TVR 2
  • Grupa F:
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)  0-1 (VIDEO)
18 iunie, ora 14:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod) 1-0 (VIDEO)
23 iunie, ora 17:00 – Germania – Suedia (Soci) TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 20:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov) TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 16:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg) TVR 2
27 iunie, ora 16:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan) TVR 1, TVR HD
  • Grupa G:
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci) 3-0 (VIDEO)
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd) 1-2 (VIDEO)
23 iunie, ora 14:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak) TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 14:00 – Anglia – Panama (Novgorod) TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 20:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad) TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 20:00 – Panama – Tunisia (Saransk) TVR 2
  • Grupa H:
19 iunie, ora 18:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak) 1-2
19 iunie, ora 15:00 – Columbia – Japonia (Saransk) 1-2
24 iunie, ora 17:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg) TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 20:00 – Polonia – Columbia (Kazan) TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 16:00 – Senegal – Columbia (Volgograd) TVR 2
28 iunie, ora 16:00 – Japonia – Polonia (Samara) TVR 1, TVR HD
  • Optimi de finală:
30 iunie, ora 16:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan) TVR 1, TVR HD
30 iunie, ora 20:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci) TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod) TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)  TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) TVR 1, TVR HD
  • Sferturi de finală:
6 iulie, ora 16:00 – câștigătoarea meciului 1 din optimi – câștigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) TVR 1, TVR HD 
6 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 6 din optimi – câștigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan) TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 16:00 – câștigătoarea meciului 8 din optimi – câștigătoarea meciului 7 din optimi (Samara) TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 3 din optimi – câștigătoarea meciului 4 din optimi (Soci) 
  • Semifinale:
10 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 2 din sferturi – câștigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD
11 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 4 din sferturi – câștigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) TVR 1, TVR HD
  • Locul 3:
14 iulie, ora 16:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD
  • Finala
15, iulie, ora 17:00 – câștigătoarea semifinalei 1 – câștigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) TVR 1, TVR HD

Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii noastre de cititori de pe pagina de facebook

Leave a Comment