Codul Administrativ, prin care limba maghiară ar fi devenit a doua limbă oficială în România, a fost declarat NECONSTITUTIONAL!

   Grație unei mobilizări – fie ea și virtuală – rezultatul a fost neașteptat în contextul unor “lupte de clasă” mai aprige ca oricând. Cu toate că susținerea noastră a fost infimă, totuși bucuria echipei noastre este mai mare decât pentru rezultatele propriilor noastre proicte. Iată și entuziasmul unui frate de-al nostru, despre care ar fi inutil să mai vorbesc:

 “VICTORIE! Slavă lui Dumnezeu! Codul Administrativ, prin care limba maghiară ar fi devenit a doua limbă oficială în România, a fost declarat NECONSTITUTIONAL de către Curtea Constituțională. Mulțumim tuturor celor care și-au făcut datoria de români și au contribuit într-un fel sau în altul la respingerea acestei legi antinaționale! Doamne, ajută!” (Mihai Tîrnoveanu)

Felicitări frați români!


Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii noastre de cititori de pe pagina de facebook

Lasă un răspuns