Localitatea Iezureni, județul Gorj a fost selectată pentru campania socială „Dăruind vei dobândi!”

   EURO EDUCATION FEDERATIONRegiunea Oltenia a lansat în urmă cu o săptămână o campanie socială pentru mediul rural intitulată „Dăruind vei dobândi!” Campania a avut ca zonă de acțiune mediul defavorizat din comunele şi satele județului Gorj pe tot parcursul anului 2018. Menţionăm că echipa noastră a dispus de toate informaţiile necesare în urma investigaţiilor făcute, cu privire la locaţiile familiilor cu probleme sociale. Anul acesta a fost selectată localitatea Iezureni, județul Gorj pentru această inițiativă de sărbători, după ce anul trecut zeci de familii din localitățile Botorogi și Romanești – Gorj au beneficiat de sprijinul elevilor de la Liceul de Arte „C-tin Brăiloiu”.  Cadourile au fost donate Parohiei Iezureni, reprezentată de preot Mihai Negoescu, ca de fiecare dată, singura instituție capabilă să sprijine acțiunile “micuților creștini” ai echipei noastre. Campania socială „Dăruind vei dobândi!”  va continua pe tot parcursul anului 2019, întocmai ca și în anul trecut, vizând și alte localități ale Olteniei. Mulțumim partenerilor noștri și, în mod special elevilor și profesorilor Liceului de Arte „C-tin Brăiloiu .

  • Cei care vor să sprijine această inițiativă sunt rugați să sune la la telefon: 0728353441 sau 0732846051

Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii noastre de cititori de pe pagina de facebook

Lasă un răspuns