FCSB și Craiova merg mai departe, Viitorul eliminată din competiție. Europa League, 2019/2020, program, rezultate turul II preliminar

   Potrivit Active News, Craiova a învins, la loviturile de departajare, pe ungurii de la Honved, cu scorul 3-1, după ce la finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal, 0-0. Portarul craiovean Mirko Pigliacelli a a apărat trei lovituri de la 11 metri. În faza următoare, Craiova va da piept cu grecii de la AEK Atena.” Incidentele de la Craiova au fost grav sancționate de UEFA. “Decizia forului european a fost una aspră: un meci de pe teren propriu cu porțile închise și unul în probatoriu (dacă incidentele se repetă în decurs de doi ani, vor primi încă un meci suspendare) și o amendă de 30.000 de euro,” a transmis GSP

  Cealaltă echipă,FCSB s-a calificat și ea, deși a pierdut acasă, scor 2-3, în partida cu armenii de la Alashkert. Au înscris Tănase 10 (p) și Coman 59, respectiv Marmentini 24, 28 și Galvao 45. În turul III, FCSB se va duela cu cehii de la Mlada Boleslav. Meciul disputat de FCSB a fost o adevărată ofesă la adresa clubulul, ținând cond de modestul campionat armean. 

  Returul Viitorului Constanța a fost o reușită, mai ales în repriza a doua. Diferența de scor din prima manșă, a fost conservată de echipa adversă, în ciuda presingului echipei noastre până la finalul partidei. Viitorul nu s-a calificat în faza următoare, deși a învins-o cu 2-1 pe Gent. Golurile echipei lui Hagi au fost marcate de către Iancu, în minutele 47 și 61 – ambele din penalti – respectiv Yaremchuck în minutul 38.”  Integral aici


Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii noastre de cititori de pe pagina de facebook

Faci un comentariu sau dai un răspuns?