“Biserica- familia românilor de pretutindeni” la Budieni, Gorj

În perioada 15 februarie – 15 martie 2021, în cadrul Concursului Național Catehetic : “Biserica- familia românilor de pretutindeni” la Parohia Budieni și Școala Gimnazială Scoarța – Budieni au fost derulate activități de confecționare de mărțișoare, desene sugestive, întâlniri online. Acesteia s-au desfășurat sub coordonarea preotului paroh Ianasi Daniel, doamnei învățătoare Ciurea Oana și al domnului profesor de Religie Ciurea Constantin Cătălin .”Copiii din grupul catehetic al Parohiei noastre au participat cu drag la aceste activități așa cum se întâmplă de fiecare dată în pofida situației pandemice actuale, arătând faptul că dragostea față de Biserică și familie ne face să depășim orice obstacol”.

prof. Ciurea Constantin Cătălin


Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii noastre de cititori de pe pagina de facebook

Faci un comentariu sau dai un răspuns?